Σε σημαντικές δράσεις προχώρησε ο ΣΕΒΑΣ Πάτρας

Σε σημαντικές δράσεις προχώρησε ο ΣΕΒΑΣ Πάτρας το τελευταίο διάστημα.

Πιο αναλυτικά:

Με την συμμετοχή περίπου 200 αθλητών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Απριλίου στην Αλεξανδρούπολη το 18ο Βαλκανικό πρωτάθλημα Βάδην Ανδρών-Γυναικών, καθώς και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20 χλμ. βάδην Ανδρών – Γυναικών που διοργάνωσε ο ΣΕΓΑΣ. Στις γυναίκες την τρίτη θέση του Πανελληνίου πρωταθλήματος κατέκτησε η αθλήτριά μας Μακρή Αγγελική, με χρόνο 1:41:27.

Την ίδια μέρα, στο δρόμο θυσίας 20 χλμ. στο Μεσολόγγι, συμμετείχαν οι Νικολόπουλος Γιάννης, με χρόνο 48:26 και Μπαλάσης Διονύσης, με χρόνο 57:16.

Επίσης, σε αγώνα δρόμου 10 χλμ. στην Καλαμάτα και στην κατηγορία 60-64, την πρώτη θέση κατέλαβε η Παπαλάμπρου Ελένη με χρόνο 65:00, καθώς και ο Σπηλιόπουλος Ανδρέας, με χρόνο 50:30.

Στις 31 Μαρτίου στον ημιμαραθώνιο της Αρχαίας Ολυμπίας, τη δεύτερη θέση στην κατηγορία του 70+ κατέκτησε ο Σπαγαδώρος Διονύσης, ενώ στον μαραθώνιο της ίδιας διοργάνωσης, σπουδαία εμφάνιση έκανε ο Παράσογλου Νίκος, με χρόνο 3:25:40 τερματίζοντας 12ος και οι Μπαλάσης Διονύσης και Παπαγεωργίου Κυριάκος.

Τέλος, 108 "χιλιόμετρα αγάπης" έτρεξε ο Μεντζελόπουλος Παναγιώτης στη διοργάνωση no finish line Athens 2019, τα οποία μεταφράζονται σε ένα σημαντικό ποσό που κατατίθεται για φιλανθρωπικούς σκοπούς.