Πέφτει η αυλαία για την Αχαϊκή *Την Τετάρτη λόγω πένθους ο πρωταθλητής

Τον τελευταίο της αγώνα για την φετινή αγωνιστική περίοδο δίνει η Αχαϊκή στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία (11/5), αφού δοκιμάζεται με τον Αετό Πατρών στο γήπεδο της Αγυιάς για την 8η και τελευταία στροφή των πλέι οφ της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Τα «καναρίνια» θα επιδιώξουν τη νίκη γοήτρου στην ούτως ή άλλως θετική σεζόν που διέγραψαν φέτος, ειδικά από τον δεύτερο γύρο της κανονικής περιόδου στον 1ο όμιλο, μέχρι και την διεκδίκηση του πρωταθλήματος, που χάθηκε στις λεπτομέρειες και στην ισοπαλία με 3-3 με το Πάτραι στο Ρίο.

Την αυριανή αναμέτρηση (17:30) θα διευθύνει ο ρέφερι Νίκος Μέρμηγκας. Την Τετάρτη (15/5) θα γίνει γνωστός ο πρωταθλητής, αφού η Θύελλα Πατρών πενθεί (απεβίωσε ο Δημήτρης Θανόπουλος) και τα ματς Κεραυνός-Θύελλα και Πάτραι-Ατρόμητος μεταφέρθηκαν από την ΕΠΣΑ.