Ένα δικό μας παιδί από τη Λευκάδα, ο Χαράλαμπος Κοντογεώργης, με μακρά ενασχόληση με το άθλημα του TAE KWON DO I.T.F, έχοντας ξεκινήσει τα πρώτα του βήματα στον Α.Σ Tae Kwon Do Λευκάδας και στη συνέχεια αθλητής του Α.Γ.Σ Ζωγράφου συμμετείχε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ως αθλητής της Εθνικής Ομάδας Ανδρών Tae Kwon Do I.T.F, κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των -85kg, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Ιεσόλο της Ιταλίας από 18 έως 24 Απριλίου 2023, συμβάλλοντας σημαντικά στην βαθμολογία της Εθνικής μας Ομάδας, η οποία κατέκτησε την 1η θέση στη γενική κατάταξη για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

The post Ο Χαράλαμπος Κοντογεώργης, κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των -85kg, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα first appeared on Lefkas News.